Pouze 18+ Autorizovaný prodejce PML (MZ ČR) Akreditovaná lab. VŠCHT

Kvalita a bezpečnost

Levný kratom vs. kvalitní kratom: cena za gram, velká balení a jak poznat legálního prodejce

Z čeho se skládá cena kratomu v ČR, proč nenajdete balení 1 kg ani „velkoobchod pro každého", kolik stojí gram v našem sortimentu a podle čeho poznat kvalitní a legální produkt.

Stručně

„Levný kratom", „nejlevnější kratom", „kratom 1 kg" - to jsou dotazy, na které odpovídají hlavně nabídky mimo českou regulaci. Legální kratom má v ČR cenu, která vzniká z konkrétních, ověřitelných položek: povolení a evidence, laboratorní protokol každé šarže, balení do 50 g s předepsaným značením, ověřování věku a DPH. Tento článek ukazuje, z čeho se cena skládá, kolik u nás stojí gram (aktuální tabulka níže), proč neexistuje legální kilové balení a podle čeho poznat kvalitní produkt.

Z čeho se skládá cena kratomu

  • Surovina a původ. Cena listu z Indonésie se liší podle regionu, výběru listu a zpracování; u odrůd s výběrem zralejšího listu (např. Maeng Da) je vyšší.
  • Laboratorní protokol každé šarže. Analýza obsahu alkaloidů (HPLC), těžkých kovů (ICP-MS), mikrobiologie a mykotoxinů v akreditované laboratoři stojí tisíce korun na šarži - a šarže jsou kvůli limitu balení malé.
  • Povolení, evidence, dohled. Licencovaný prodejce vede evidenci každé šarže a prodeje, hradí správní poplatky a podléhá kontrolám.
  • Balení a značení. Balení nejvýše 50 g, obal s označením psychomodulační látky, číslem šarže, povinnými informacemi a varováním na výrazné části obalu.
  • Ověření věku a logistika. Ověření identity při online nákupu a doručení s kontrolou věku stojí víc než anonymní zásilka.
  • Daně. Kratom je v základní sazbě DPH. Návrh Lex Kratom počítá od roku 2027 se spotřební daní 2 Kč za gram prášku (100 Kč na 50g balení) a 10 Kč za gram extraktu.

Když některá z těchto položek chybí, cena klesne - ale spolu s ní i to, co za ni dostáváte: známé složení, dohledatelného prodejce a možnost reklamace.

Cena za gram v našem sortimentu

Tabulka se generuje z aktuálního ceníku a protokolů; větší balení vychází na gram levněji, extrakt se přepočítává na mililitr.

Cena kratomu za gram v našem sortimentu (aktuální ceník)
Produkt Balení Cena Cena za g / ml Mitragynin (COA)
Zelený thajský Prášek 50 g 470 Kč 9,4 Kč/g 1,28 %
Zelená Sumatra Prášek 50 g 490 Kč 9,8 Kč/g 1,32 %
Zelená Maeng Da Prášek 50 g 500 Kč 10,0 Kč/g 1,38 %
Červená Maeng Da Prášek 50 g 520 Kč 10,4 Kč/g 1,42 %
Zelený thajský Prášek 25 g 260 Kč 10,4 Kč/g 1,28 %
Zelená Sumatra Prášek 25 g 270 Kč 10,8 Kč/g 1,32 %
Zelená Maeng Da Prášek 25 g 280 Kč 11,2 Kč/g 1,38 %
Bílá Maeng Da Prášek 50 g 560 Kč 11,2 Kč/g 1,55 %
Červená Maeng Da Prášek 25 g 290 Kč 11,6 Kč/g 1,42 %
Bílý slon Prášek 50 g 580 Kč 11,6 Kč/g 1,49 %
Bílá Maeng Da Prášek 25 g 310 Kč 12,4 Kč/g 1,55 %
Zelený Rurut Nano Nano 50 g 640 Kč 12,8 Kč/g 1,46 %
Bílý slon Prášek 25 g 320 Kč 12,8 Kč/g 1,49 %
Zelený Rurut Nano Nano 25 g 360 Kč 14,4 Kč/g 1,46 %
Kratom Extrakt 10 ml zelený Extrakt 10 ml 490 Kč 49,0 Kč/ml 12 %

Ceny včetně DPH k datu zobrazení, řazeno od nejnižší ceny za gram. Obsah mitragyninu je hodnota z COA aktuální šarže. Maximální velikost balení podle vyhlášky je 50 g.

Proč nenajdete 1 kg, „velkoobchod pro každého" ani „3+1"

Vyhláška omezuje spotřebitelské balení psychomodulační látky na 50 g. Kilové sáčky, „velkoobchodní" nabídky pro soukromé osoby a množstevní akce jsou proto buď mimo českou regulaci, nebo v rozporu s jejím smyslem - regulace má bránit podpoře spotřeby, ne jí nahrávat. Ze stejného důvodu je u psychomodulačních látek výrazně omezena reklama: nesmí obsahovat zdravotní tvrzení, výrazy jako „přírodní" či „vitalizující" ani cílit na mladistvé. Cenu u nás tvoří balení a šarže; případná změna ceny se týká balení, nikdy „účinku" a nikdy nevybízí k vyšší spotřebě.

Kdy je levný kratom podezřelý

  • cena za gram je výrazně pod náklady na testování a licencovaný prodej,
  • chybí certifikát analýzy s číslem šarže, nebo je jen „obecný",
  • balení nad 50 g, „kilo", „velkoobchod" pro soukromé osoby,
  • prodejce nemá kamennou prodejnu a licenci, sídlí v zahraničí nebo ho nelze dohledat - viz Dovoz kratomu do ČR,
  • prodej bez ověření věku, v automatu nebo ve večerce - viz kde se kratom prodávat nesmí,
  • popis slibuje účinky, „sílu" nebo „extra strength".

Jak poznat kvalitní kratom: kontrolní seznam

  1. Protokol šarže. Obsah mitragyninu a 7-OH, těžké kovy, mikrobiologie, mykotoxiny, datum a laboratoř. Jak ho číst: COA u kratomu.
  2. Licence a kamenná prodejna. Povolení Ministerstva zdravotnictví a adresa prodejny, kterou lze navštívit.
  3. Původ a zpracování. Region, barva žilky, mletí - věcné údaje, ne příběhy.
  4. Značení podle zákona. Označení psychomodulační látky, číslo šarže, povinné informace, návod k použití, balení do 50 g.
  5. Žádné sliby. Kvalitní prodejce popisuje fakta; účinky popisuje pouze povinný text.
  6. Skladování a trvanlivost. Uzavíratelný neprůhledný obal, uvedená trvanlivost - viz Skladování kratomu.

Často kladené otázky

Proč je kratom po regulaci dražší?

Kvůli položkám, které dřív chyběly: protokol každé šarže, licence a evidence, značené balení do 50 g, ověřování věku. Od roku 2027 k tomu podle návrhu Lex Kratom přibude spotřební daň.

Kde je nejlevnější kratom?

Nejnižší legální cenu za gram najdete v tabulce výše; u prášku vychází levněji větší balení. Nabídky výrazně pod touto úrovní bývají bez protokolu, bez licence nebo ze zahraničí.

Můžu koupit kratom ve velkém?

Jako spotřebitel ne - balení je omezeno na 50 g. Velkoobchod je možný jen mezi držiteli povolení.

Máte slevy nebo akce?

Cenu tvoří balení a šarže; aktuální ceny za gram jsou v tabulce. Reklama na psychomodulační látky je omezena zákonem, a proto u nás nenajdete akce vybízející k vyšší spotřebě.

Je dražší kratom automaticky kvalitnější?

Ne. Kvalitu dokládá protokol šarže, ne cena. Porovnávejte obsah alkaloidů a čistotu v COA a cenu za gram.

Reference

  • Vyhláška č. 448/2025 Sb. - balení, značení a informace pro spotřebitele u psychomodulačních látek.
  • Nařízení vlády č. 456/2025 Sb., o seznamu psychomodulačních látek.
  • Ministerstvo financí ČR (17. 6. 2026). Tisková zpráva k návrhu Lex Kratom (spotřební daň, DPH).
  • ČSN EN ISO/IEC 17025 - akreditace zkušebních laboratoří.

Hledáte konkrétní produkt? Veškerou nabídku najdete v katalogu.

Pusťte pro přiložení
Konzultace Vivadzen
Vaše dotazy

Zatím žádné dotazy. Napište nám - odpovíme!

Vaši zpětnou vazbu uvidí ne poradce, se kterým jste mluvili, ale vedoucí péče o zákazníky - osobně situaci prošetří a přijme opatření.
✅

Zpětná vazba byla předána vedoucímu péče o zákazníky. Děkujeme - je to pro nás důležité, vyvodíme závěry.

Vítejte! 👋

Zeptejte se na produkt, dostupnost, doručení nebo vaši objednávku - poradce odpoví přímo tady.

Ohodnoťte konzultaci